Steg

Artur Kardacz
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2024, 18:03
Been thanked: 13 times

Steg

Post autor: Artur Kardacz »

Obrazek

Steg to niewielka wyspa, z równie niewielkim miasteczkiem o tej samej nazwie. Życie tutaj jakoby zatrzymało się, bo gdzieżby nie spojrzeć, człeka z mieczem i na wozie ujrzeć można. Wyspa nie wyróżnia się niczym, spośród wszystkich ziem Królestwa Hawilandu. To niezbyt bogata w surowce wyspa, z ogromnymi lasami, bagnami i polami uprawnymi. Ludzie trudnią się tutaj wieloma rzeczami. Większość żyje z rolnictwa, polowania i manufaktury. Co by jednak nie mówić, jest to bardzo urokliwe miejsce. Nikt z podróżnych nie narzekał, gdy podczas kursu na północ o Steg zahaczył. A jako że Steg to miasto portowe, bywalców w karczmach nie brakuje. Jedynie lasów unikać trzeba. Zwierzyny złej i straszydeł tam bez liku. Toteż wielu najemników do Stegu ściąga. Z wielu stron świata. Wieśniaków chronią, straszydła ubijają i porządku pilnuje. I tak ciągną się kolejne lata na tej wyspie.
Artur Kardacz
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2024, 18:03
Been thanked: 13 times

Re: Steg

Post autor: Artur Kardacz »

Obrazek
A co można o mieszkańcach rzec? Hardzi to ludzie, nie dający sobie w kaszę dmuchać. Charakter wyspy nie jest najłatwiejszy, toteż ludzie, aby tam przetrwać, muszą być wielce zdeterminowani i twardzi. Nie odbiera to im jednak radości z życia. Stegowie to lud który lubuje się w ogromnych biesiadach, dobrych daniach i napojach alkoholowych. Są też ludzie bardzo słowni, cierpliwi i honorowi. Nigdy się nie zdarzyło, że jakikolwiek mieszkaniec Stegu złamał przyrzeczenie.
Artur Kardacz
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2024, 18:03
Been thanked: 13 times

Re: Steg

Post autor: Artur Kardacz »

Obrazek

Steg to również kilkutysięczne miasto, będące zarazem stolicą wyspy jak i jedynym na niej miastem. Położone jest na północnym wybrzeżu, parędziesiąt kilometrów od ujścia rzeki. Miasto nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych. Ludzie żyją tutaj skromnie i spokojnie. Najważniejszymi miejscami jest port i rynek, znajdujący się w samym centrum. Niektórzy mogli by powiedzieć, że również oberża "Pod Dorszem" aczkolwiek nie wszyscy podzielają zamiłowanie do mocnych trunków. Nad miastem góruje zamek, siedziba tutejszego lennika. Twierdza powstała wraz z przybyciem pierwszy osadników. Sukcesywnie wokół zamku z czasem przybywało wiele innych budynków. Dziś dzielnica pod zamkiem uważana jest za najbardziej prestiżową. To tam znajdują się co lepsze karczmy, manufaktury i zakłady cechów.
ODPOWIEDZ